O MNE

Ahojte. Volám sa Niki (Piki). Ako tatérka a ilustrátorka – samoučeň pôsobím na Slovensku v Košiciach.
 Ak Vás zaujíma niečo málo o mne a mojej výtvarnej ceste tak čítajte ďalej 🙂

V skratke k môjmu výtvarnému zázemiu by som napísala toľko, že kresleniu sa venujem od malička. „Talent“ som zdedila po tatovi a moje prvé umelecké diela vznikali asi od mojich 4 rokov.

V období škôlky a základnej školy som navštevovala ZUŠ Irkutská. Na strednú umeleckú školu som nenastúpila a vybrala som sa smerom na Gymnázium. Umenie sa ma držalo ešte aj počas ZŠ a SŠ ale už pomenej. O tetovaní ako práci snov som však rozmýšľala už ako stredoškoláčka (moje prvé teraz už pretetované tetovanie som si dala v 16 *facepalm*).

Nasleduje nudné „dospelácke“ obdobie…bla bla bla…korporátný život….bla bla bla….hľadanie sa lebo som sa trochu stratila. A tak po pár rokoch hľadania sa, som sa našla 🙂 Všetko dobre dopadlo. V podstate som stále niekde vnútri vedela, že sa s umením opäť raz stretneme, bude ma živiť a moja práca bude aj moja vášeň. A je to tak, aj keď aj to nieje stále jednoduché. Fantázia je nevyčerpateľný zdroj nápadov ale nefunguje to tak, že si Piki napíše do diára „Dnes kreslím limetkový gauč pre Sašku.“ Aj napriek tomu som nekonečne vďačná za to, ako to je.

Tak sme naspäť na správnej ceste, ktorá začala tetovaním koncom roku 2018. Je to zvláštny pocit až neuveriteľný, keď sa niekedy ráno zobudím a uvedomím si, že tetujem doteraz haha. Považujem sa ešte stále za učňa, je čo zdokonaľovať. Neponáhľam sa ale nikde, učím sa sama, stále hľadám a cibrím môj tattoo „rukopis“, ktorý sa najviac ťahá k LINEWORK-u – veľa liniek, hrubšie, tenšie, jemné tiene a trochu farieb.                                                           Baví ma zdokonaľovať sa v práci s 1RL a 3RL ihlami – jemné, tenké, povrchové linky. V mojich motívoch nájdete hlavne ženskú energiu – ženské postavy, flóra, kryštáliky a trochu ezoteriky.

Ku grafickej ilustrácií som sa paradoxne dostala až po tetovaní, nakoľko o trošku radšej kreslím ako tetujem. Ale poznáte memes o umelcoch a Mc Donalde 🙂 Za príležitosť rozbehnúť aj ilustračný segment vďačím pandémií v roku 2020…..DIKI….kedy som konečne mala čas spomaliť a venovať sa naplno kresleniu, ktoré sa teda uchytilo veľmi dobre, za čo som fakt rada.                                                                                                                          V ilustráciách sa od mojich začiatkov venujem v podstate CHARACTER DESIGN-u. Gro mojich kresieb za posledné roky boli rôzne postavy. Asi najviac z kategórií fantasy, staroveké Grécko, démonické bytosti a v podstate všetko „nadpozemské“.                                                                              Na základe toho sú postavené aj všetky moje „produkty“, ktoré ponúkam. Ide teda o AVATARA ako hlavný prvok, ktorý môže mať najrôznejšie využitie.

Ak si sa dostal až tu, tak Ti ďakujem za Tvoj čas 🙂  Pre viac info a foto navštív aj ostatné sekcie, ako GALÉRIA alebo TATTOO a ILLUSTRATION sekciu kde sa dozvieš viac.